Starszaki

Opublikowano: piątek, 26, wrzesień 2014 Przemo

 

GRUPA II- Starszaki

 

8.00 - 15.00

 

nauczyciele: mgr Ewelina Kachniarz

                   mgr Edyta Zawierucha

woźna oddziałowa: Halina Olkuszewska

 

 

Co u Nas słychać?...

 

 

  BRALIŚMY UDZIAŁ W ZAJĘCIACH STATYSTYCZNYCH

 

                  

Była to niesamowita przygoda...

POZNAJ DANCE4YOU


 W naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca dla dzieci wykonany przez tancerzy z klubu „Dance 4 you”. Tancerze uczą różnych rodzajów tańca według najnowszych światowych trendów. W ofercie posiadają taniec nowoczesny, latynoamerykański i klasyczny. Zajmują się również gimnastyką korekcyjną, fitnessem, streachingiem i zajęciami ruchowymi.

 

TROCHĘ GIMNASTYKI NIE ZASZKODZI :)

     

Kilka pomysłów na gimnastykę dla przedszkolaka

Niezależnie od pory i okoliczności ćwiczenia powinny sprawiać dziecku frajdę – tylko wtedy będzie je wykonywało chętnie i dokładnie. Pojęcie gimnastyka -  nie musi wcale oznaczać tradycyjnej gimnastyki, czyli przysiadów lub pajacyków; możemy zachęcić dziecko do gimnastyki, jeśli pokażemy mu charakterystyczne ruchy zwierząt czy ptaków - takie ćwiczenia nie tylko zmuszają do aktywności, ale także pobudzają wyobraźnię dziecka

Przyszła do nas jesień

 

Pani jesień do nas przyszła
i wesoło śpiewa nam
strój jej zdobią złote liście
na bębenku dla niej gram...

        

 

"Zwierzaki - kamieniaki" - zajęcia plastyczno-techniczne

Gramy kolorami w plastykoterapii

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

  Byliśmy na spotkaniu z książką. Pani bibliotekarka zapoznała nas z treścią książeczki o przygodach psa Smutaska.     

Tworzyliśmy pieski techniką origami. Origami jest to sztuka składania papieru pochodząca z Japonii, w której nie używa się nożyczek i ... ale i nie tylko, uruchamiając wyobraźnię można za pomocą tej formy przedstawić dosłownie ... otaczający świat, rozwijania fantazji, umożliwia samodzielność tworzenia.

Otrzymaliśmy również Certyfikat !!!

Zajęcia o tematyce jesiennej W LESIE. Uzyskanie certyfikatu Na tropie liter.

     

Wycieczka do biblioteki. Słuchanie bajki Pinokio połączone z zajęciami plastyczno-technicznymi tworzymy swojego bohatera bajkowego. Wycieczka do biblioteki. 

                   

Konkurs międzyprzedszkolny w Przedszkolu Miejskim nr 10 im.M.Szancera

Lenka rezprezentowała nasze przedszkole w konkursie "Druga Akademia Przedszkolna Jana Szancera" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Będzinie. Podczas konkursu Lenka miała możliwość obejrzenia i podziwiania umiejętności tanecznych pary tancerzy, którzy tańczą w Zespole Pieśni Tańca "SIEMIANOWICE"

  

   

"Kolorowe choinki"

"Wolontariat"

Tworzyliśmy ozdoby choinkowe dla osob starszych. Oto nasze wytwory.

"ZIMOWE PEJZAŻE"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ GRUPIE

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

 

I Przedszkolny Turniej Mistrza Gry Warcabów

             

AKCJA ANTYSMOGOWA

 

       Celem naszych zajęć było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza.

 

Nasza sala

   

KONKURS PIOSENKI "KOLOROWE NUTKI"

       

Nasz Alek medalista

"Łapę w rękę"

W ramach akcji wolontariusze wraz ze swoimi psami odwiedzają placówki edukacyjne na terenie Śląska i Zagłębia. Prowadzą zajęcia na temat problemu bezdomności, jego przyczyn oraz form pomocy. Uczymy dzieci i młodzież, jak w sposób prawidłowy i bezpieczny obchodzić się z psem, jak należy się nim opiekować. Pokazują także, że z psem można aktywnie       i kreatywnie spędzać czas.

                   

ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK

Tak witaliśmy nową porę roku :)
 

               

Mozaika geometryczna KOSMOS

KLOCKI DIENESA – do zabawy i nauki matematyki

Klocki to jedna z tych zabawek obecnych chyba w każdym domu, w którym są dzieci. Mogą być różne – drewniane, plastikowe, małe, duże, mniej czy bardziej konstrukcyjne…

                  

Dzięki zabawie klockami dziecko  jednocześnie uczy matematyki, poznaje figury geometryczne i obserwuje zależności między nimi, rozwija myślenie logiczne oraz kształtuje wyobraźnię.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2019

          Ideą obchodów Światowego Dnia Wody jest uświadomienie społeczeństwom krajów członkowskich ONZ problemów związanych z brakiem dostępu do wody pitnej oraz wpływu wody na prawidłowy rozwój społeczny i gospodarczy. Światowy Dzień Wody obchodzony jest co rok 22 marca.

              

    

STRAŻACY - RATOWNICY

          

     

    

AKCJA ROWEROWY MAJ

                                

      

UDZIAŁ MIKOŁAJA O. W KONKURSIE "ZDROWOWIERSZ"

Mikołaj zdobył II miejsce :)

    

   

GRATULUJEMY :)

Odsłony: 2930