Średniaki

Opublikowano: piątek, 26, wrzesień 2014 Przemo

 

GRUPA III - Średniaki

 

6.00 - 16.00

 

       nauczyciele: mgr Edyta Zawierucha

                mgr Dorota Haczyk

woźna oddziałowa:Joanna Pawlik- Sołtysik

 

Co u Nas słychać?...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

ZAJĘCIA EDUKACYJNE "STOP SMOG"

      Dzieci z grupy III wzięły udział w akcji edukacyjnej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.

                       

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY - 9 LUTY 2019

Sala grupy Średniaków zamieniła się w prawdziwą włoska pizzerię. Przedszkolaki zamieniły się we włoskch kucharzy i przygotowały prawdziwą pizzę. Wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę, salami, pieczarki, cebulę. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali składniki na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe pizza powędrowałą do pieca, aby się zarumieniła. Dzieci i personel z wielkim apetytem próbowali własnoręcznie przygotowanej pizzy.

                        

Dzień Dinozaura

26 lutego br. grupa Średniaków uczestniczyła w obchodach Dnia Dinozaura. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowidziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały te prehistoryczne zwierzęta. Wychowankowie przynieśli kolekcję dinozaurów, maskotki, puzzle, encyklopedię, albumy  o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na tei jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć Panie i przedszkolaki podczas „Dnia dinozaura”. Szybko okazało się, że dzieci wiele wiedzą na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Następnie wychowankowie wykonywali zadaniaz różnych dziedzin, rozwiązywali zagadki, oraz malowały farbami kolorowanki przedstawiające dinozaury. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał.

       

               

Pierwsza pomoc przedmedyczna w Średniakach

W ramach realizacji programu ,,Bezpieczny przedszkolak” odbyły się zajęcia  z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.

   

Zabawy z Logusiem

 

W ramach Dnia Logopedy bawiliśmy się  z Logusiem, prosta sprawa gimnastyka buzi i języka prosta sprawa. Celem tego dnia było usprawnienie aparatu artykulacyjnego dzieci poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne służące wydłużaniu fazy wydechowej, kształcenie wśród dzieci umiejętności wypowiadania dłuższych wypowiedzi, kształcenie prawidłowej fonacji samogłosek, rozwijanie sprawności ruchowej oraz podnoszenie sprawności graficznej. Dzieci zrobiły z papieru „Pożeracza trudnych słów”. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebienia usprawniły narządy mowy.

                

DZIEŃ KOBIET

A tak świętowaliśmy Dzień Kobiet…Chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiatki i słodkości.

       

           

ZDROWY I SPRAWNY PRZEDSZKOLAK

Zabawy na świeżym powietrzu w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

      

      

     

ODWIEDZINY NIEZWYKŁEGO GOŚCIA

Poprzez specjalnie przygotowane zajęcia edukacyjne wolontariusze rozbudzili w najmłodszym pokoleniu empatię    i wrażliwość oraz nauczyli ich, że zwierzę to istota żywa, która też czuje i należy jej się szacunek. 

                Było mnóstwo wrażeń...

Spotkanie z Panią Bibliotekarką Anią

Kolejne spotkanie z bibliotekarką Panią Anią. Tym razem dzieci wysłuchały zabawnych wierszyków, miały możliwość włączyć się w czytanie ponieważ byłty to znane wierszyki np. Kaczka Dziwaczka itp. co sprawiło wiele przyjemności i dumy, że wspólnie z Panią Anią mogły recytować wiersze.

           

Spotkanie z Bolkiem i Lolkiem

Kolejne spotkanie z rodzicami z cyklu "Z książką za pan brat". Średniaki wysłuchały zabawną opowieśc o przygodach Bolka i Lolka.

      

STRAŻACY - RATOWNICY

         Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

          

      

       

  

AKCJA ROWEROWY MAJ

           

SPOTKANIE Z TATĄ JULKI I KACPRA - CIEKAWE ZAWODY

       

    

      

     

MISIOWY SZPITAL

       

        

      

     

       

SPOTKANIE Z PANIĄ ANIĄ

         

Dziękujemy za wspaniałe przygody z książką przez okrągły rok :) 

SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA

      

     

  

            

Odsłony: 6389