Pasowanie średniaków młodszych na Przedszkolaków

Opublikowano: niedziela, 08, listopad 2015 Kinga J.

27 października w Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Będzinie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzeniedla nowo przyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z grupy "Średniaków młodszych" pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Następnie Pani dyrektor przedszkola Dorota Haczyk zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Niejednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.
Dzieci z tej grupy zostały już prawdziwymi przedszkolakami.

Pasowanie na Przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość dla całego przedszkola i rodziców dzieci.
Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem - przez wiele tygodni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby częściartystycznej. Był to dla nich ogromny, ale miły wysiłek, nagrodzonygromkimi brawami w dzień samego występu.

(tekst: Ewelina Kachniarz)