Barbórka w przedszkolu

Opublikowano: wtorek, 15, grudzień 2015 Kinga J.

10.12.2015r. - odbyło się spóźnione spotkanie z górnikiem spowodowane wcześniejszą wizytą Mikołaja, które przypadło na „święto górnika”. Grupa średniaków wystąpiła przed zaproszonym gościem, wyrecytowała wierszyk, zaśpiewała piosenkę i zatańczyła Grozika. Dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z historią powstania węgla oraz symbolami górniczymi  zaprezentowanymi przed nauczycielkę. Był czas na wysłuchanie na czym polega praca górnika, o której opowiedział nam zaproszony gość. Dzieci bardzo ładnie angażowały się w prezentację i zadawały mnóstwo pytań. Jako pierwsza odważyła się Julcia z grupy „średniaków młodszych”, która spytała „Dlaczego węgiel brudzi ręce?”. Rosną nam prawdziwi reporterzy. Dzieci były bardzo zainteresowane postacią górnika, słuchały z zaciekawieniem z czego jesteśmy bardzo dumni.

(tekst: Mirosława Żemczykowska)